Mis on Reiki?

Reikiravi on holistlik alternatiivteraapia, mis põhineb Ida käsitlusel energia voolamisest kehas ja seitsmest tšakrast(energiakeskusest). Reiki põhineb Tiibeti budismil. Reiki õpetus sõnastati Jaapani õpetlase Mikao Usui poolt 20. sajandi alguses. Nimi “Reiki” (rei-ki) tähendab jaapani keeles “universaalset eluenergiat”.  Reiki on spetsiifiline energiatöö, kus tervendamine toimub kätega puudutamise läbi, mis võimaldab energia voolu ammendamatust allikast kliendile läbi Reiki praktiku. See on väga võimas, kuid õrn energia, mida saab kergesti suunata endale ja teistele, lihtsalt kavatsusega.

Me elame energiamaalimas, mis toidab ja hooldab kõike elusat. Kui eluenergia voolab katkematult – on tulemuseks tasakaal ja harmoonia meie sees ja meie ümber ja me kogeme heaolutunnet. Kui eluenergia vool on häiritud, nõrgenenud või blokeeritud, kipuvad tekkima emotsionaalsed- või terviseprobleemid. Tasakaalutus võib olla põhjustatud paljudest situatsioonidest, mis on toimunud meie elus, nagu näiteks: emotsionaalne või füüsiline trauma, vigastus, negatiivsed mõtted ja tunded, ka hirm, mure, kahtlus, viha ärevus, enesest negatiivselt rääkimine, hävitav elustiil ja suhted, enese hooletussejätmine, armastuse puudumine enese ja teiste vastu, emotsioonidest, mida ei ole väljendatud tervislikul viisil.

Mis kasu võib saada Reiki seanssidest?

    • Üks suurimaid Reiki tervendavaid aspekte üldisele tervisele on stressi vähendamine ja lõõgastus, mis vallandab organite loomulikud tervendavad võimed ning mis ühtlasi parandab ja samas aitab säilitada tervist.
    • Me kõik võime tunda ennast mingitel ajahetkedel ülekoormatutena või lahtiühendatutena, mõnikord väga üksikutena, nii emotsionaalsel kui ka vaimsel tasandil. Reiki seansid võivad tuua rahu tunde, keskmes oleku tunde ja võime tulla paremini toime elu väljakutsetega.
    •  Pikaajaline kogukeha Reiki taastab keha üldseisundit, toetab immuunsüsteemi, võimaldab toime tulla ärevuse ja depressiooniga.
    •  Võib aidata akuutsete (vigastuste) ja krooniliste probleemide puhul (astma, ekseem, peavalu, jne). Aitab leevendada valu.
    •  Kui inimene on hea tervise juures, siis regulaarne teraapia suurendab organismi vastupanuvõimet. See väljendub nii usalduse kui ka harmooniana igapäevaelu sündmustes. Reiki tõstab keha võnkesagedust, vitaalsust ja lükkab vananemisprotsessi edasi.
    •  Reiki tervendamise seanss võib esile kutsuda äärmiselt mugava enesetunde, mis võib tuua kaasa muutusi kliendi teadvuses. Reiki võib aidata spirituaalsel kasvamisel ja emotsionaalsel selginemisel.
    •  Reikit saab kasutada koos teiste traditsiooniliste ravivõtetega või täiendava ravina ja sageli pakub ta emotsionaalset tuge haigusest taastumise ajal. Pange tähele, et Reiki ei asenda arstiabi. Reiki praktik ei diagnoosi ega prognoosi. Kui Sa muretsed sümptomite pärast, siis on vaja minna arsti juurde.

 

Kuidas Reiki seanss toimub?

Praktik annab tavaliselt lühikese selgitava ülevaate sellest kuidas seanss toimub ning toimub ka lühike vestlus. Reiki vastuvõtmise meetod on lihtne. Sa lamad mugavas riietuses massaažilaual ja lõdvestud. Meelte rahustamiseks mängib meeldiv muusika. Seansi ajal praktik asetab õrnalt oma käed Sinu kehale kindlatele positsioonidele. Need käte positsioonid katavad nii keha esi kui tagakülge ning võivad mõnikord varieeruda. Kui Sa leiad, et mis iganes kätepositsioon on Sinu jaoks ebamugav – palun ütle seda praktikule. Puudutus on õrn, kerge ja mugav, see ei ole massaaž ega manipulatsioon.

 Mida võib Reiki seansi ajal tunda?

Sa võid tunda selliseid aistinguid nagu soojust, kihelust, jahedust või tuikamist praktiku käte all või teistes keha osades. Võimalik on ka, et Sa tunned väga väheseid aistinguid. Paljud inimesed kogevad heaolutunnet ja lõdvestust, mõned jäävad ka magama. Ei ole õiget ega valet viisi kogeda Reikit.

Kuidas ma tunnen ennast pärast seanssi?

Enamus inimesed tunnevad end lõdvestununa ja rahulikuna peale Reiki seanssi. Sa võid tunda väsimust või hoopis tunda ennast energilisena. Reiki võib äratada allasurutud emotsioone, see on osa paranemise protsessist. Mõned inimesed kogevad puhastumisreaktsioone, mis väljenduvad peavalu või gripilaadsete sümptomitena ning mis on tavaliselt lühiajalised. Kui Sa muretsed nende reaktsioonide pärast, räägi oma praktikuga.

Kui palju seansse ma vajan?

See varieerub inimeseti. Üks sessioon võib olla piisav, kuid näiteks kui teil on pikaajaline emotsionaalne või spirituaalne probleem, siis sessioonide seeria võiks olla kasulikum (4 seanssi üksteisele järgnevatel päevadel). Üldiselt enamus probleeme võtavad aega – tervenemine on protsess mitte sündmus. Akuutsed probleemid tervenevad tavaliselt kiiremini kui kroonilised ja kui su probleem on pikaajaline, siis see võib nõuda pikemaajalist ravi.